Leading Wholesale Distributor of zkl spherical bearing, koyo tapered roller bearing, skf spherical roller bearing 23238mbw33, 21314 ek skf spherical roller bearing, 23238 cc/w33 skf spherical roller bearing and nachi roller bearing from Mumbai.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Brand | W&H |
| Shape | Round |
| Packaging Type | Box |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Weight | 250g |
| Surface Finishing | Polished |
| Type of Bearing | Spherical Bearing |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
| Outer Diameter | up to 10 mm |
| Brand | W&H |
| Material | Cast Iron |
| Product Type | Rollong Type |
| Usage/Application | Industrial |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Type | Tapered |
| Material | Stainless Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Color | Silver |
| Usage/Application | Machinery |
| Surface Finishing | Polishing |
| Automation Grade | Automatic |
| Shape | Round |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Brand | SKF |
| Width (B) | 60 mm |
| Bore Diameter (d) | 130 mm |
| Outside Diameter (D) | 250 mm |
| Bore Type | Cylindrical Bore |
| Series | 23238 |
| Internal Design | MB |
| Cage Material | Steel |
| Internal Clearance | C3 |
| Number of Rows | 2 |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 17000 / Piece Get Latest Price
| Brand | SKF |
| Width (B) | 35 |
| Bore Type | Spherical Rolle |
| Series | 21314 |
| Internal Design | E |
| Cage Material | Steel |
| Internal Clearance | C3 |
| Number of Rows | 2 |
| ID OD | 70x150x35mm |
| Bore Diameter (d) | 70 mm |
| Outside Diameter (D) | 150 mm |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Spherical Roller Bearing |
| Bearing Number | 23238 CC/W33 |
| Bore Size | More than 500 mm |
| Product Brand | SKF |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Type | Roller Bearing |
| Material | Stainless Steel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Number Of Rows | 2 |
| Automation Grade | Automatic |
| Surface Finishing | Polished |
| Material Grade | Stainless steel |
| Shape | Round |
| Color | Silver |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Feature | Standard Linear Bearing |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Open Type | Linear Bearing |
| Design Type | Open Type & Closed Type |
| Type of Bearing | Linear motion |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 41500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 37000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 68000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 18000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 54000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Material | SS |
| Bore Size | 20 mm |
| Carton Box | Yes |
| Product Type | Plain Type |
| Silver | Yes |
| Type of Bearing | Roller |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Bore Size | 35 mm |
| Carton Box | Yes |
| Product Type | Plain Type |
| Usage/Application | Machinery |
| Type of Bearing | Roller |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Product Brand | SKF |
| Number of Rows | Double Row |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Industrial |
| Type of Bearing | Roller |
| Seal | With Seal |
₹ 500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 1400 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 2700 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 6400 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 7200 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 90000 / Piece Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | Stainless steel |
| Brand | Abhyudaya trading |
| Shape | Round |
| Type of Bearing | Roller |
| Surface Finishing | Polishing |
| Usage/Application | Machinery |
| Polished | Yes |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Thrust Ball Bearing |
| Inner Diameter | 25 mm |
| Product Brand | SKF |
| Outer Diameter | 35 mm |
| Shape | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Color | Silver |
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Bearing Type | Thrust Taper Roller Bearing |
| Product Brand | SKF |
| Material | Chrome Steel |
| Number Of Rows | 2 |
| Weight | 73kg |
Minimum order quantity: 50 Piece
Chirag Shah (Owner)
Abhyudaya Trading Company
No. 1/4, Issaji Street, Balkrishna Chamber, Room No. 1, Office No. 3, Masjid Bunder
Mumbai - 400003, Maharashtra, India